Damian Lillard

DeRozan opět nasázel 40 bodů, po bitvě bratrů Gasolů se radoval Pau

24.3.2017  8:46, aktualizováno  10:25
DeMar DeRozan prožil v NBA druhý čtyřicetibodový večer za sebou, ve středu jeho střelecká exploze pomohla basketbalovému Torontu zničit Miami 101:84. Setkání španělských bratrů Gasolů dopadlo...  celý článek

Cleveland vyhrál v LA nad Lakers, velká trojka nastřílela 101 bodů

19.3.2017  22:24, aktualizováno  20.3 9:58
Basketbalový Cleveland si z Los Angeles veze výhru 125:120 nad tamními Lakers. Hvězdné trio šampionů NBA nastřílelo 101 bodů - Kyrie Irving 46, LeBron James 34 a Kevin Love 21; za domácí...  celý článek

Washington neuspěl. Westbrookova série skončila, Harden znovu zářil

18.3.2017  23:29, aktualizováno  19.3 19:32
Basketbalový Washington neuspěl v sobotním klání NBA, z palubovky Charlotte si veze prohru 93:98. Seriál triple-doublů v podání Russella Westbrooka skončil na čísle čtyři, dynamický rozehrávač...  celý článek

Washington selhal v závěru, rozstříleli ho Nowitzki s Currym

16.3.2017  7:19, aktualizováno  10:53
Basketbalisté Washingtonu prohráli v jednom z deseti středečních duelů zámořské NBA na domácí palubovce s Dallasem 107:112. Tři čtvrtiny utkání přitom vedli, jenže poslední část jim nevyšla....  celý článek

Cleveland odmítl krizi precizní střelbou, vzpamatovalo se i Golden State

15.3.2017  8:48, aktualizováno  10:39
LeBron James přispěl svým desátým triple-doublem v sezoně k teprve druhé výhře basketbalistů Clevelandu z posledních pěti duelů NBA. Vedoucí tým Východní konference si ve své hale poradili s...  celý článek

Harden dovedl Houston k výhře nad Clevelandem, hvězdy Chicaga se trápí

13.3.2017  9:30, aktualizováno  17:44
Houstonský rozehrávač James Harden zaznamenal proti mistrovskému Clevelandu 16. triple-double v sezoně a výrazně se zasloužil o vítězství 117:112. K 38 bodům, 11 asistencím a 10 doskokům...  celý článek

Výhra v prodloužení díky sporné střele. Washington uspěl v Portlandu

12.3.2017  10:18, aktualizováno  22:10
Basketbalisté Washingtonu v NBA válí. Vyhráli čtvrté venkovní utkání v řadě a páté celkově. V Portlandu dohnali více než dvacetibodovou ztrátu a po prodloužení se radovali z vítězství 125:124....  celý článek

Cousins byl zase sprostý na fanoušky, zaplatí milionovou pokutu

11.3.2017  6:29
Dalších 50 000 dolarů (1,3 milionu korun) budou stát hvězdného basketbalistu DeMarcuse Cousinse jeho nevymáchaná ústa. Vedení NBA potrestalo čerstvou posilu New Orleans za dvě vulgární reakce k...  celý článek

Westbrookův triple-double k výhře stačil, Jamesův ne. Oba zastínil Nurkič

10.3.2017  6:43, aktualizováno  10:37
Skvělý výkon Russella Westbrooka pomohl v NBA jeho Oklahoma City k výhře 102:92 nad San Antoniem, předchozích devět zápasů neporaženým. To LeBron James svůj Cleveland k úspěchu nedotáhl,...  celý článek

Washington se Satoranským zvítězil. Westbrookových 58 bodů nestačilo

8.3.2017  8:32, aktualizováno  14:13
Střelecké možnosti Russella Westbrooka stále gradují. Nejlepší střelec NBA si vylepšil osobní rekord na 58 bodů, basketbalisté Oklahoma City přesto podlehli Portlandu 121:126. Washington i s...  celý článek

San Antonio zvládlo druhé prodloužení za sebou, Cleveland šetřil opory

5.3.2017  8:54, aktualizováno  16:42
Basketbalisté San Antonia zvládli v NBA druhé prodloužení ve dvou dnech a díky vítězství 97:90 nad Minnesotou si zajistili podvacáté v řadě postup do play-off. Nejdelší aktuální sérii bez...  celý článek

Basketbalisté Golden State bez zraněného Duranta opět prohráli

3.3.2017  8:10, aktualizováno  9:03
Basketbalisté Golden State po úterní prohře s Washingtonem neuspěli v NBA ani v souboji na hřišti Chicaga Bulls, kde prohráli 87:94. Přitom dvakrát v řadě padli Warriors v základní části...  celý článek

Portland rozhodl košem těsně před sirénou o vítězství v Dallasu

8.2.2017  9:22
Basketbalisté Portlandu zvítězili v NBA na hřišti Dallasu 114:113 košem, který dal tři desetiny sekundy před koncem C. J. McCollum. V souboji dvou trápících se týmů Charlotte zdolalo Brooklyn...  celý článek

Westbrook vyrukoval s 42 body, Pierce se loučil s Bostonem v slzách

5.2.2017  21:05, aktualizováno  6.2 9:44
Před vrcholem amerického sportovního týdne v podobě Super Bowlu dostávají zámořští fanoušci coby předkrm tři duely basketbalové NBA. Oklahoma City doma přehrálo Portland 105:99. Toronto si veze...  celý článek

Kdo je nejoblíbenější? Curry, pak James a Durant, promluvily peněženky

25.1.2017  14:55
O nejoblíbenějších mužích z basketbalové NBA se rozhoduje hned nadvakrát. Hlasování o základní pětky All-Star Game diváky nic nestojí. Zato dresy jejich oblíbenců ano. Zámořská profiliga právě...  celý článek

Washington se Satoranským prohrál v Detroitu košem z poslední sekundy

22.1.2017  7:16, aktualizováno  22:40
Vyrovnaný zápas se smolným koncem odehráli basketbalisté Washingtonu na půdě Detroitu. Prohráli o jediný bod - 112:113. Český reprezentant Tomáš Satoranský odehrál v dresu Wizards pět minut....  celý článek

Satoranský se blýskl prvním double-double v NBA, Washington opět vyhrál

16.1.2017  22:26, aktualizováno  17.1 15:55
Basketbalový Washington slaví další domácí výhru, k úspěchu 120:101 nad Portlandem mu výrazně pomohl český rozehrávač Tomáš Satoranský. Ten si připsal 10 bodů, 10 doskoků (osobní rekord), tři...  celý článek

Střelecký ohňostroj v NBA: nejútočnější sezona tisíciletí chrlí rekordy

6.1.2017  14:29
Odehráno je jen něco málo přes jednu třetinu utkání, ale basketbalisté už vyrovnali historický rekord NBA v počtu padesátibodových střelců. Osm hráčů zvládlo v této sezoně pokořit magickou metu...  celý článek

Basketbalisté Golden State přestříleli Portland, Cleveland měl potíže

5.1.2017  9:12
Spekulovalo se, jestli LeBron James vůbec nastoupí, Clevelandu navíc chyběly další hvězdy Kyrie Irving a Kevin Love. I proto obhájci titulu v basketbalové NBA potřetí v sezoně prohráli v domácím...  celý článek

Washington bez Satoranského vyhrál v Chicagu, Westbrook zase pálil

22.12.2016  7:48
Na míč si nesáhl, Tomáš Satoranský při třináctém vítězství basketbalistů Washingtonu v aktuálním ročníku NBA chyběl. A Wizards postupně vylepšují dojem z nepovedeného úvodu sezony, na hřišti...  celý článek

Washington: smetiště dvou kohoutů a příležitost pro Satoranského

11.11.2016  11:09
Tomáš Satoranský se prokousává nováčkovskou sezonou NBA a má svých starostí dostatek. K pohodě mu však nenahrává ani situace uvnitř basketbalových Washington Wizards. Celku z hlavního města...  celý článek

Washington slavil výhru nad Bostonem. I díky čtyřem bodům Satoranského

10.11.2016  6:53, aktualizováno  7:45
Teprve druhé výhry v nové sezoně NBA se dočkali basketbalisté Washingtonu. Na domácí půdě přehráli Boston 118:93, k čemuž čtyřmi body pomohl Tomáš Satoranský.  celý článek

Basketbalová NBA začala. Cleveland jasně zvítězil, Golden State padlo

26.10.2016  7:26, aktualizováno  8:10
Obhájce titulu Cleveland zahájil 71. ročník basketbalové NBA vítězstvím 117:88 nad New York Knicks. Tahoun Cavaliers LeBron James zaznamenal poprvé v kariéře v úvodním duelu ročníku ceněný...  celý článek

Dynastie. Od válečných hrdinů přes olympijského vítěze k miliardám

8.7.2016  8:15
Jméno Mike Conley patří na přelomu června a července 2016 ve světě basketbalové NBA k nejskloňovanějším. Rozehrávač z Memphisu totiž dostal smlouvu, jaké se žádná jiná nevyrovná. Slušňák mezi...  celý článek

Dream Team pro Rio je hotový. Na olympiádu míří i rozehrávač Irving

26.6.2016  15:50
Američtí basketbalisté mají zvoleno. Jako poslední přibyl do sestavy superfavorita olympijského turnaje v Riu rozehrávač Kyrie Irving z Clevelandu, autor vítězné střely z letošního sedmého...  celý článek

James řekl olympijskému Riu ne. Američany povedou Durant s Anthonym

24.6.2016  5:51
Mohl mít třetí olympijské zlato, čtvrtou medaili. Místo srpnového turnaje v Riu de Janeiro však LeBron James volí odpočinek. Jedenatřicetiletý tahoun Clevelandu odehrál šest posledních...  celý článek

Curryho do ideální pětky NBA volili všichni, James je v ní už podesáté

27.5.2016  14:00
Superhvězdní basketbalisté Stephen Curry a LeBron James obhájili svá místa v ideální sestavě NBA. Lídr úřadujících mistrů Golden State a zároveň nejužitečnější hráč ligy Curry se jako jediný...  celý článek

Malý, ale rychlý. A bodový. Pro Basky byl Adams vánočním dárkem

10.5.2016  15:46
Čím menší, tím lepší. Tuhle basketbalovou mantru pro desátá léta 21. století dnes v NBA opakují souboje Stephen Curry vs. Damian Lillard. Ale také na tento pátek se chystá koncert drobného...  celý článek

Curry nasázel 40 bodů a Golden State dělí od postupu jedna výhra

10.5.2016  8:08, aktualizováno  9:03
Jediná výhra dělí basketbalisty Golden State od postupu do finále Západní konference NBA. Warriors vyhráli ve čtvrtém duelu série s Portlandem na půdě soupeře v prodloužení 132:125 a v sérii...  celý článek

Basketbalový Portland velebí Lillarda. Série s Golden State se zamotává

8.5.2016  9:36
Obhájci titulu v NBA basketbalisté Golden State v sérii druhého kola play-off s Portlandem poprvé prohráli. Ve třetím zápase si v domácím týmu připsal osobní maximum ve vyřazovacích bojích...  celý článek

Basketbalisté Portlandu otočili sérii proti Clippers a postupují

30.4.2016  9:28
Basketbalisté Portlandu otočili proti Los Angeles Clippers sérii z 0:2 na zápasy a po čtyřech výhrách v řadě postoupili do druhého kola play-off. Poslední bod získali po vítězství nad oslabeným...  celý článek

Basketbalisté Golden State přešli přes Houston, ztratili jediný zápas

28.4.2016  7:29, aktualizováno  10:14
Jediný zápas ztratili basketbalisté Golden State v cestě za postupem z 1. kola play-off NBA. V pátém duelu série s Houstonem zvítězili na domácí půdě 114:81 a sérii ovládli 4:1 na zápasy.   celý článek

Westbrook kraloval, Oklahoma City míří za postupem. Jinde se zauzlovalo

24.4.2016  7:18, aktualizováno  9:58
Basketbalisté Oklahoma City vítězili v Dallasu i napodruhé, tentokrát 119:108, a v sérii prvního kola play-off NBA už vévodí 3:1. Thunder, kteří rozhodli už v úvodní čtvrtině (33:18), táhl...  celý článek

Curry a spol. ovládli trojkovou „party“ a vrátili Portlandu porážku

12.3.2016  10:15
Basketbalistům Golden State se podařila odveta za únorový debakl v Portlandu a v pátek před vlastními diváky porazili Trail Blazers 128:112. Domácí bilanci v této sezoně vylepšili o 29. výhru,...  celý článek

Portland po třech prohrách uspěl. Bryant zklamal Djokoviče s Ovečkinem

9.3.2016  10:02
Basketbalisté Portlandu ukončili sérii tří porážek a v úterním utkání NBA porazili Washington 116:109, byť až po prodloužení. Ústřední postavou vítězů byl rozehrávač Damian Lillard, který...  celý článek

Lillardova padesátka nestačila, výhru v NBA slavil rekordní DeRozan

5.3.2016  9:17
V pátečním utkání NBA nasázel 50 bodů, přesto musel střelec Portlandu Damian Lillard vydýchávat porážku. Jeho tým totiž podlehl v Torontu 115:117 a domácí se mohli také chlubit parádním...  celý článek

Lillard trojkovou smrští zařídil výhru Portlandu nad Oklahomou City

11.1.2016  10:05
Rozehrávač Portlandu Damian Lillard nastřílel v posledních třech minutách nedělního utkání NBA proti Oklahomě pět tříbodových košů a Trail Blazers díky němu zvítězili 115:110. Jeho hvězdné...  celý článek