30.9.2015  9:29
Pokud vám k olympiádě nepasují skateboard, surfové prkno či lezecká stěna, nejste asi dostatečně progresivní fanoušci - takto totiž mimo jiné může vypadat velká revoluce na letních hrách. Pro ty...  celý článek

Na největší českou ledovou stěnu ve Víru přijela stovka lezců a učí se

2.2.2014  12:08
V obležení je celý tento víkend největší česká ledová stěna ve Víru na Žďársku. Vypíná se v údolí nad řekou Svratkou. Místní lezci zde pod hlavičkou Českého horolezeckého svazu pořádají...  celý článek

Smrt horolezce Hrubého v západní Himálaji? Technická chyba při slanění

11.8.2013  11:43
Stále si není jistý, proč vlastně přišel jeho parťák v západní Himálaji o život. Otřesený Marek Holeček vidí příčinu smrtelného pádu předsedy Českého horolezeckého svazu Zdeňka Hrubého při...  celý článek

V Himálaji tragicky zahynul předseda horolezeckého svazu Hrubý

10.8.2013  9:48, aktualizováno  15:18
V Himálaji tragicky zahynul předseda Českého horolezeckého svazu Zdeněk Hrubý. Zahynul poté, co s kolegou Markem Holečkem po zdařilém prvovýstupu jihozápadní stěnou sestupovali z vrcholu...  celý článek

Horolezec Sedláček zemřel poté, co vystoupil na čtvrtou nejvyšší horu

22.5.2012  14:03, aktualizováno  21:59
Český horolezec Milan Sedláček zahynul při expedici, která útočila na vrchol čtvrté nejvyšší hory světa - himálajské osmitisícovky Lhoce.   celý článek

20.8.2008  8:00
Vítězství. Marek Holeček a Jan Doudlebský si mohou odškrtnout první ze tří vrcholů, které se rozhodli pokořit prvovýstupem v rámci své unikátní expedice DEVOLD Triple North Walls. Jak...  celý článek

Po K2 myslí Uher na Mount Everest

23.1.2008  0:00
Frýdek-Místek Cesta na úplný vrchol trvala horolezci Liboru Uhrovi z Frýdku-Místku 17 let. Před tolika lety začínal ve Vysokých Tatrách s vysokohorskou turistikou. A loni v červenci stanul na vrcholu obávané...  celý článek

Proč Češi umírají v Tatrách víc než v Alpách?

3.1.2006  15:14
Češi umírají ve slovenských horách častěji než v Alpách, a dokonce i častěji než v domácích horách. V roce 2005 zahynulo ve slovenských horách dvanáct Čechů, tvořili půlku ze všech obětí. O rok...  celý článek

Světový pohár lezců v Brně nebude

12.10.2005  8:21
Brno Závod Světového poháru ve sportovním lezení na obtížnost se letos začátkem listopadu v Brně konat nebude. Důvodem je nedostatek financí. O Zrušení podniku SP rozhodl výkonný výbor Českého...  celý článek

Horolezci nevěří, že Trčala byl na Everestu

17.6.2005  16:55
Praha Český horolezec Pavel Trčala měl údajně před pár týdny vylézt s pomocí kyslíku na nejvyšší horu světa Mt. Everest bez povolení čínských úřadů. Jeho čeští kolegové tento krok odsuzují a navíc...  celý článek

V Brně se bude opět lézt na obtížnost

14.4.2005  16:54
Brno Letošní rok nebude výjimkou. Nejlelpší lezci světa změří v Brně síly v závodě Světového poháru ve sportovním lezení na obtížnost. Rozhodla o tom Mezinárodní lezecká federace ICC, která žádost...  celý článek

Lezec Mrázek bude obhajovat vedení v SP

4.11.2004  15:58
Brno Sportovní lezec Tomáš Mrázek se příští týden v Brně pokusí obhájit své první místo ve Světovém poháru v disciplíně lezení na obtížnost. Do konce seriálu chybí dva závody a český lezec se musí...  celý článek

Před 20 lety zdolali Everest první Čechoslováci

14.10.2004  7:00
Praha Patnáctý říjen 1984 se zapsal do historie československého horolezectví velkým písmem. Nejvyšší horu světa, Mount Everest (8850 n. m.) tehdy zdolali první českoslovenští horolezci. Na vrchol...  celý článek

Mrázek druhý na Světovém poháru v lezení

14.7.2004  6:53
Chamonix Tomáš Mrázek skončil v úterý druhý na třetím letošním závodě Světového poháru v lezení na obtížnost, který se konal ve francouzském Chamonix. Tereza Kysilková jako nejlepší z českých závodnic...  celý článek

Čeští lezci závodili v Rakousku

30.5.2004  21:44
Imst Tomáš Mrázek obsadil na druhém letošním závodě Světového poháru v lezení na obtížnost druhé místo. Tereza Kysilková jako nejlepší z českých závodnic skončila na 17. místě. iDNES to oznámil šéf...  celý článek

Rychlolezci zápolili v Novém Boru

23.5.2004  22:20
Nový Bor Mistry České republiky ve sportovním lezení na rychlost se dnes stali Libor Hroza a Eliška Karešová. Mistrovství se konalo v Novém Boru. iDNES to sdělili organizátoři závodu z Českého...  celý článek

Lezec Mrázek je ve formě

9.5.2004  22:47
Brno Tomáš Mrázek vyhrál mistrovství republiky v lezení na obtížnost, které se konalo o tomto víkendu v Brně. Nejlepší ženou byla Silva Rajfová. iDNES to oznámil šéf komise sportovního lezení Českého...  celý článek

Mrázek vyhrál první závod Světového poháru

26.4.2004  11:05
Puurs Tomáš Mrázek vyhrál první letošní závod Světového poháru v lezení na obtížnost, který se konal o tomto víkendu v belgickém Puursu. iDNES to oznámil manažer závodního týmu Českého horolezeckého...  celý článek

Český pohár v boulderingu v Šumperku

7.3.2004  12:31
Šumperk Letošní druhý závod Českého poháru v boulderingu, tedy v maximálně obtížném lezení na umělé stěně v bezpečné výšce nad matracemi, vyhráli v sobotu v Šumperku Jakub Hlaváček a Věra Kotasová. ...  celý článek

Lezci závodili na nové stěně v Břeclavi

21.2.2004  22:55
Břeclav Vítězi letošního prvního závodu série Českého poháru ve sportovním lezení na obtížnost se v sobotu v Břeclavi stali Martin Stráník z Chocně a Silva Rajfová z Brna. iDNES to oznámil koordinátor...  celý článek

V Třinci se sešli špičkoví lezci

9.2.2004  13:15
Třinec Letošní první závod Českého poháru v boulderingu, tedy v maximálně obtížném lezení na umělé stěně v bezpečné výšce nad zemí, vyhráli v sobotu 7. února v Třinci Karel Černý a Věra Kotasová. iDNES...  celý článek

Kotasová vystoupala ke třetímu místu

7.12.2003  19:17
Edinburgh Na třetím místě skončila v Edinburghu česká lezkyně Věra Kotasová v závodě Světového poháru v boulderingu, tedy extrémně těžkém lezení na umělé stěně v bezpečné výšce bez zajištění lanem. Věra...  celý článek

Lezec Mrázek druhý na SP v Číně

23.11.2003  17:42
Shenzhen Nejlepší český závodní lezec a letošní mistr světa Tomáš Mrázek skončil druhý ve finále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost, který se konal o víkendu v jihočínském městě Shenzhen....  celý článek

Mladí lezci zazařili na MS v Bulharsku

21.9.2003  22:20
Veliko Tarnovo Silvie Rajfová se stala mistryní světa na šamionátu mládeže v lezení v bulharském městě Veliko Tarnovo. Vyhrála v lezení na obtížnost v kategorii dívek 14 až 15 let starých. Redakci iDNES to...  celý článek

Mrázek mistrem světa v lezení na obtížnost

13.7.2003  23:42
Chamonix Jeden z nejlepších závodních lezců světa Tomáš Mrázek z Brna a prolomil několikaměsíční smůlu a stal se mistrem světa. Zvítězil dnes ve finále Mistrovství světa v lezení na obtížnost ve...  celý článek

České lezení ve Francii uspělo

11.7.2003  6:47
Chamonix Česká závodní lezkyně Věra Kotasová vybojovala ve čtvrtek večer ve finále 6. místo na Mistrovství světa v boulderingu ve francouzském Chamonix. Mistry světa se stali Ital Christian Core a...  celý článek

Závody v lezení vyhráli Solanský a Hnízdilová

28.4.2003  0:29
Brno Vítězem druhého letošního závodu série Českého poháru v lezení na obtížnost se dnes odpoledne v Brně stali Petr Solanský a Soňa Hnízdilová. iDNES o výsledcích informoval trenér lezecké...  celý článek

Lezcům vládli Solanský a Kysilková

6.4.2003  21:53
Lomnice nad Popelkou Vítězem prvního letošního závodu série Českého poháru v lezení na obtížnost se v neděli stal Petr Solanský. Druhý byl Pavel Kořán, třetí Václav Malina. Mezi ženami byla nejlepší Tereza...  celý článek

Jak se lezou ledopády v Jizerkách

28.1.2003  7:00
Letošní zima je spíše než lyžařům nakloněná horolezcům. Ti se mohou vyřádit na ledových sloupech a zmrzlých vodopádech v řadě oblastí českých hor. Jedinečné ledové výstupy nabízejí nejen...  celý článek

Lezci Hroza a Kysilková zabodovali

10.11.2002  20:11
Veliko Tarnovo Dvě první místa a celkem čtyři medaile si odvezli čeští juniorští reprezentanti ze závodu Evropského poháru mládeže v lezení, který se konal tuto sobotu a neděli v bulharském městě Veliko...  celý článek

Další úspěch českého sportovního lezení

20.10.2002  10:12
Aprica Tomáš Mrázek vybojoval druhé místo na dalším závodu Světového poháru v lezení na obtížnost v italském středisku Aprica. Celkově je v pořadí Světového poháru druhý. Telefonoval to iDNES po...  celý článek

Mrázek na SP v lezení v Imstu opět druhý

9.6.2002  12:29
Imst V dalším ze série závodů Světového poháru v lezení na obtížnost, tentokrát v rakouském Imstu, skončil český závodní lezec Tomáš Mrázek na druhém místě. Prvním byl Francouz Alexandre Chabot,...  celý článek

Závod ČP v lezení v Ruzyni vyhrál Solanský

25.5.2002  23:23
Praha Vítězem druhého letošního závodu série Českého poháru v lezení na obtížnost se v sobotu večer v Praze stal osmnáctiletý junior Petr Solanský. Druhým byl dvacetiletý Slovák Peter Doležaj, třetí...  celý článek