Anthony Davis

Americký basketbalista. Olympijský vítěz z Londýna a nastupující hvězda NBA.

Golden State vrátilo Houstonu porážku, Gobert si vylepšoval rekordy

21.1.2017  9:50, aktualizováno  23:31
Basketbalisté Golden State zdolali v jednom z pátečních duelů NBA Houston na jeho palubovce 125:108 a oplatili mu prosincovou porážku po prodloužení.  celý článek

Westbrook září, přesto se nevešel do zahajovací pětky Utkání hvězd NBA

20.1.2017  10:55, aktualizováno  15:56
Nejlepší střelec basketbalové NBA a jeden z hlavních kandidátů na cenu pro nejužitečnějšího hráče sezony Russell Westbrook se nevešel do zahajovací sestavy pro Utkání hvězd, které bude 19. února...  celý článek

Washington v NBA porazil Philadelphii, Satoranský přispěl čtyřmi body

15.1.2017  8:55
Šest zápasů vynechal, teď zažil příjemný návrat. Tomáš Satoranský v NBA přispěl k výhře Washingtonu nad Philadelphií 109:93. Český basketbalista odehrál 21 minut, nasbíral čtyři body, čtyři...  celý článek

Hvězda NBA přistála mezi diváky. Drsný faul, zlobil se zakletý Davis

10.1.2017  14:10, aktualizováno  16:56
Už před dvěma lety zámořský list USA Today odvážně tvrdil, že Anthony Davis je nejlepším basketbalistou současnosti. Možná ano, možná ne. Ofenzivní tahoun New Orleans nepochybně patří k hvězdám...  celý článek

Davis zářil, napodobil Barkleyho či Olajuwona. A tak ho Knicks zranili

10.1.2017  9:08
Anthony Davis hrál v Madison Square Garden skvělý zápas, nasbíral v 40 bodů, 18 doskoků a tři bloky během 29 minut a dovedl basketbalisty New Orleans Pelicans v NBA k výhře v hale New York...  celý článek

Střelecký ohňostroj v NBA: nejútočnější sezona tisíciletí chrlí rekordy

6.1.2017  14:29
Odehráno je jen něco málo přes jednu třetinu utkání, ale basketbalisté už vyrovnali historický rekord NBA v počtu padesátibodových střelců. Osm hráčů zvládlo v této sezoně pokořit magickou metu...  celý článek

Washington bez Satoranského zdolal Indianu a blíží se play-off

29.12.2016  8:11, aktualizováno  8:54
Basketbalisté Washingtonu porazili v NBA Indianu 111:105 a chybí jim jediná výhra, aby po špatném startu do sezony dosáhli na vyrovnanou bilanci vítězství a porážek. Do zápasové sestavy Wizards...  celý článek

Washington má vánoční výhru, unavený Cleveland padl v Detroitu

27.12.2016  6:50, aktualizováno  8:51
Basketbalový Washington v pondělním programu NBA udolal Milwaukee 107:102 a přiblížil se mu v boji o play-off. Hrdinou Wizards byl Otto Porter Jr., autor 32 bodů včetně důležité trojky v...  celý článek

San Antonio rekordně řádí na cizích palubovkách, Davis zlomil Indianu

16.12.2016  7:19, aktualizováno  8:29
Basketbalisté San Antonia prožívají rekordní vstup do sezony NBA. V Phoenixu uspěli 107:92 a vyhráli už čtrnáctý z prvních patnácti venkovních duelů. Totéž dosud dokázali jen Golden State...  celý článek

Vítězné tažení basketbalistů Memphisu skončilo na palubovce Clevelandu

14.12.2016  8:06
Vítězná série basketbalistů Memphisu v NBA skončila po šesti zápasech porážkou na hřišti Clevelandu 86:103. Domácí obhájci titulu vyhráli popáté za sebou, přestože trenér Tyronn Lue nechal...  celý článek

Westbrook předvádí v NBA léta neviděné, útočí na Jordanovu sérii

5.12.2016  8:18
Od dob legendárního Michaela Jordana nezažila basketbalová NBA takové divadlo. Russell Westbrook předvedl už pátý triple double za sebou a dalším skvělým výkonem dovedl Oklahomu k výhře 101:92...  celý článek

Hrdinové večera v NBA: Kilpatrick, Antetokunmpo a Davis

30.11.2016  9:11, aktualizováno  9:50
Basketbalisté Milwaukee jako třetí v letošním ročníku NBA přehráli šampiony z Clevelandu, na vlastní palubovce uspěli 118:101. Řecký křídelník Jannis Antetokunmpo vítězům pomohl 34 body, 12...  celý článek

Satoranský nastřílel osm bodů, další porážku Washingtonu neodvrátil

20.11.2016  10:23
Basketbalisté Washingtonu podlehli v NBA na svém hřišti Miami 111:114. Devátou prohru z dvanácti utkání neodvrátil ani Tomáš Satoranský, který si během odehraných 24 minut připsal osm bodů,...  celý článek

DeRozan zůstává nejlepším střelcem NBA, odehrál další třicetibodový zápas

19.11.2016  10:04
Střelecká forma neopouští DeMara DeRozana. Nejlepší střelec basketbalové NBA přispěl k výhře z Toronta dalším třicetibodovým zápisem. Při vítězství Raptors v Denveru 113:111 po prodloužení...  celý článek

Z nuly až na rekord NBA. Tohle umí pouze trojkařský kouzelník Curry

9.11.2016  10:29
Naštval se a reagoval tak, jak by sportovec měl. „Snažím se nepřeceňovat jednotlivé duely, ale poslední dva dny jsem opravdu tvrdě trénoval. Moje koncentrace byla na jiném levelu,“ řekl Stephen...  celý článek

Satoranského role roste, ale jeho Washington prohrál i do třetice

3.11.2016  6:36, aktualizováno  10:32
Basketbalový Washington doma nestačil na Toronto 103:113 a podlehl i ve svém třetím představení v novém ročníku NBA. Český rozehrávač Tomáš Satoranský dostal v dresu poražených šanci na deset...  celý článek

Davis zasypal Denver padesáti body, jeho tým v NBA přesto prohrál

27.10.2016  8:34
Famózní vstup do sezony NBA předvedl Anthony Davis, jenže ani jeho padesát bodů basketbalistům New Orleansu na vítězství nestačilo. V domácí hale prohráli 102:107 s Denverem. Davisův kousek...  celý článek

Kouč K končí. Na vrcholu. Anebo možná už těsně pod ním

23.8.2016  13:45
Začínal v éře trápení, sám se pod ni i podepsal. A končí v éře dominance, na ní se podílel ještě mnohem víc. Mike Krzyzewski může spát v klidu, americkou basketbalovou reprezentaci předává...  celý článek

Dynastie. Od válečných hrdinů přes olympijského vítěze k miliardám

8.7.2016  8:15
Jméno Mike Conley patří na přelomu června a července 2016 ve světě basketbalové NBA k nejskloňovanějším. Rozehrávač z Memphisu totiž dostal smlouvu, jaké se žádná jiná nevyrovná. Slušňák mezi...  celý článek

James řekl olympijskému Riu ne. Američany povedou Durant s Anthonym

24.6.2016  5:51
Mohl mít třetí olympijské zlato, čtvrtou medaili. Místo srpnového turnaje v Riu de Janeiro však LeBron James volí odpočinek. Jedenatřicetiletý tahoun Clevelandu odehrál šest posledních...  celý článek

Curryho večer v NBA: 51 bodů, deset trojek, vylepšení rekordu a výhra

26.2.2016  9:43, aktualizováno  10:04
Stephen Curry dalším fenomenálním výkonem dovedl basketbalisty Golden State k vítězství 130:114 na palubovce Orlanda. Nejlepší střelec soutěže a obhájce ocenění pro nejužitečnějšího hráče NBA...  celý článek

Jordanovo Chicago je až druhé. Golden State slaví rekordní 50. výhru

23.2.2016  9:14
Basketbalisté Golden State zvítězili v pondělním utkání NBA na hřišti Atlanty 102:92 a v rekordním čase dovršili hranici 50 výher. Obhájci titulu na ni dosáhli už v 55. zápase sezony, což dosud...  celý článek

Rekord sezony. Davis nasázel 59 bodů při výhře New Orleans v Detroitu

22.2.2016  8:56
Parádní podívanou a zatím nejlepší střelecký počin v sezoně basketbalové NBA předvedl divákům Anthony Davis z New Orleans. Svůj tým dotáhl k výhře 111:106 na palubovce Detroitu 59 body.  celý článek

Oklahoma City padlo do smuteční nálady, přesto si připsalo 40. výhru

12.2.2016  8:45
Čtyřicáté vítězství v sezoně vybojovali basketbalisté Oklahoma City, kteří ve čtvrtečním utkání NBA přehráli New Orleans 121:95.  celý článek

Tým Golden State zdolal v NBA Oklahomu a doma zůstává neporažený

7.2.2016  10:37
Basketbalisté Golden State Warriors si v této sezoně NBA dál drží domácím neporazitelnost a to i po třiadvacátém zápase. V sobotu sice přišli o velký náskok, ale nakonec zdolali Oklahomu...  celý článek

Basketbalisté USA pojedou do Ria s největšími hvězdami. Volí z 31 jmen

18.1.2016  18:56
Basketbalisté USA vykročí v Riu de Janeiro za obhajobou zlatých olympijských medailí opět s hvězdami nabitým týmem. V předběžné třicetičlenné nominaci Američanů figuruje většina es profesionální...  celý článek

Zdevastovaný Davis zazářil v NBA. K rekordu ho vzpružily infuze

21.12.2015  9:18
Ničila ho nemoc, před utkáním v Denveru podstoupil Anthony Davis dvě nitrožilní infuze, aby vůbec mohl basketbalistům New Orleans pomoci. Nakonec nastoupil a odehrál svoji nejlepší čtvrtinu v...  celý článek

New Orleans si pojistil Anthonyho Davise, dá mu nejlepší smlouvu v NBA

1.7.2015  11:00
New Orleans Pelicans si pojistili svého mladého tahouna Anthonyho Davise pětiletou smlouvou na zhruba 145 milionů dolarů, která vstoupí v platnost za rok. Podle ESPN půjde o nejlukrativnější...  celý článek

Westbrook v NBA opět táhl Oklahomu, Davisova show na výhru nestačila

16.3.2015  9:30
Basketbalisté Oklahomy sčítali v NBA samá pozitiva: připsali si cenné vítězství 109:100 nad Chicagem, nejlepší střelec soutěže Russell Westbrook k triumfu přispěl 36 body a 11 doskoky a ukázal,...  celý článek

Davis si vyrovnal 43 body osobní rekord, souboj Gasolových vyhrál Marc

10.3.2015  8:31
Anthony Davis si v NBA vyrovnal 43 body osobní rekord a dovedl basketbalisty New Orleans k výhře 114:103 v Milwaukee. V souboji bratrů Gasolových se radoval mladší Marc, jehož Memphis přehrál...  celý článek

Dva zápasy, skóre +80. Nic ale nebude zadarmo, tvrdí basketbalisté USA

1.9.2014  11:40
Skoro to vypadalo na prvotřídní senzaci: američtí basketbalisté prohrávali na mistrovství světa v poločase s Tureckem o pět bodů. Jenže jak to dopadlo? USA vs. Turecko 98:77. „O přestávce trenér...  celý článek

Američany povede na mistrovství světa Durant, James poslal omluvenku

15.7.2014  10:39
Nejužitečnější hráč uplynulé sezony NBA Kevin Durant a k němu tři další spoluhráči z vítězného olympijského týmu Kevin Love, James Harden a Anthony Davis. Tak vypadá hvězdné jádro širší nominace...  celý článek

Do NBA vstoupí jako velký poražený. Ukáže světu svou extratřídu?

22.6.2012  13:07
V blížícím se draftu do basketbalové NBA se může jeho jméno objevit na místě čtvrtém, třetím i druhém. Ale určitě nezazní ve chvíli, na kterou si samotný Thomas Robinson myslel: na pozici první....  celý článek

Příští jednička draftu NBA: výrazné obočí a osud Patricka Ewinga

15.6.2012  9:59
Kolem nejslavnější basketbalové ligy světa, zámořské NBA, se znovu začínají rojit konspirační teorie. Ligou vlastnění New Orleans Hornets konečně našli nového majitele. Vzápětí jim bylo...  celý článek

Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.