Amálie Hilgertová

Vodní slalomářka Amálie Hilgertová (*4. 9. 1997) je juniorskou mistryní světa z roku 2013, kde vyhrála individuální závod, dvě zlaté medaile má z MS také ze závodů hlídek. Neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové patří v USK Praha do tréninkové skupiny Jiřího Prskavce staršího.

Amálie, příjmením Hilgertová. Slečna s vodáckými geny i vysokým IQ

18.5.2017  8:59
O víkendu se rvala v české kvalifikaci o místo v reprezentaci kajakářek, v peřejích složila vodáckou „maturitu“. Ve středu pak pak na gymnáziu úspěšně zvládla i tu opravdovou. „Je to trochu...  celý článek

Kajakářka Štěpánka Hilgertová pojede SP ve vodním slalomu

14.5.2017  17:30
Kajakářka Štěpánka Hilgertová pojede alespoň Světové poháry ve vodním slalomu. Na čtvrté místo v nominaci se dvojnásobná olympijská vítězka dostala díky dnešní druhé pozici v závěrečném...  celý článek

Kajakářka Štěpánka Hilgertová nepojede na ME ani na MS

13.5.2017  16:59
Kajakářka Štěpánka Hilgertová se v nominačních závodech nekvalifikovala na mistrovství Evropy ani světa ve vodním slalomu. V třetí kvalifikaci na Trnávce u Želivi dnes dvojnásobná olympijská...  celý článek

Vodní slalomáři bojují o nominaci, legenda Hilgertová zatím ztrácí

7.5.2017  17:37
Nemilosrdné nominační síto českých vodních slalomářů si vybírá své oběti, mezi nimiž je zatím i legendární kajakářka Štěpánka Hilgertová. V úvodních závodech na Trnávce u Želivu obsadila pátou a...  celý článek

Deblkanoisté Karlovský s Jáněm byli ve finále Světového poháru čtvrtí

11.9.2016  13:39, aktualizováno  14:17
Těsně pod stupni vítězů skončili čeští deblkanoisté při finále Světového poháru ve slovinském Tacenu. Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm obsadili čtvrté místo, Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm byli...  celý článek

Má vodácké geny a IQ nad 130. Jméno Hilgertová bude opět na olympiádě

26.7.2016  7:28
Když se na seznamu pasažérů olympijského speciálu objevilo příjmení Hilgertová, někdo se mohl leknout. Cože, Štěpánka jede ve 48 letech na svou sedmou olympiádu? Ne, to opravdu ne. Legendu...  celý článek

Slalomářům poslední zkouška před Riem nevyšla, deblkanoe byla desátá

19.6.2016  13:57, aktualizováno  16:57
Českým vodním slalomářům se nevydařil poslední závod Světového poháru před olympiádou. Ve francouzském Pau se v sobotu do finále dostaly jen dvě kanoistky, které skončily bez medaile, dnešní...  celý článek

Z kvalifikace SP slalomářů v Pau postoupilo 13 českých lodí

17.6.2016  19:13
Třináct českých lodí uspělo v páteční kvalifikaci na víkendové závody Světového poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau. Ze čtvrtého místa postoupil do semifinálových jízd vítěz předchozího...  celý článek

Kanoista Jáně se v italských peřejích blýskl triumfem v závodu SP

4.6.2016  13:52, aktualizováno  20:50
Ovládl už semifinálové jízdy a ani ve finále závodu Světového poháru ve vodním slalomu v italské Ivree nenašel kanoista Michal Jáně přemožitele. Osmé místo přidal další Čech Tomáš Rak. Mezi...  celý článek

Na SP ve vodním slalomu v Itálii postoupily všechny české lodě

3.6.2016  18:22
Všechny české lodě uspěly v kvalifikaci do úvodního závodu Světového poháru ve vodním slalomu, jehož dějištěm je premiérově italské středisko Ivrea. Nejlepší byl na třetím místě kanoista Michal...  celý článek

Kudějová přišla v poslední bráně o medaili, deblkanoisté jsou čtvrtí

15.5.2016  10:59, aktualizováno  12:53
Liptovský Mikuláš (Od našeho zpravodaje) Mistryně světa Kateřina Kudějová je ve finále kajakářek na evropském šampionátu v Liptovském Mikuláši pátá, o stupně vítězů se připravila až v poslední bráně závodu. Deblkanoisté Ondřej...  celý článek

Po 24 letech. Jak končila olympijská éra kajakářky Štěpánky Hilgertové

25.4.2016  13:00
Byla neděle 24. dubna 2016, na hodinách 14.50. U kanálu v pražské Troji po neuvěřitelných 24 letech právě skončila olympijská éra Štěpánky Hilgertové.   celý článek

Mistři světa Prskavec a Kudějová našli přemožitele. Boj o Rio se zamotává

16.4.2016  16:48
V dešti a chvílemi i ve větru odstartovala na kanálu ve Veltrusech česká olympijská kvalifikace vodních slalomářů. Pouze vítěz pětidílného seriálu si v každé kategorii zajistí postup na hry v...  celý článek

Deblkanoisté Matějka s Větrovským mají z juniorského MS stříbro

26.4.2015  21:03
Juniorští deblkanoisté Michael Matějka a Jan Větrovský vybojovali stříbrné medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v brazilském Foz do Iguacu.  celý článek

Krokodýl v turbíně... Vodní slalomáři byli před šampionátem bez vody

15.4.2015  12:19
Potíže s vodou, do turbíny vlezl třímetrový krokodýl. Podivná komplikace zbrzdila vodní slalomáře v dějišti nadcházejícího mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v brazilském Foz do...  celý článek

České naděje míří na olympijské hry mládeže, z Číny chtějí medaile

11.8.2014  17:24
Velké talenty českého sportu míří do čínského Nankingu, kde se koná druhý ročník olympijských her mládeže. Letecký speciál s výpravou 37 mladých sportovců odletěl z vojenského letiště Kbely v...  celý článek

Mistr světa Hradilek opět vyhrál anketu Českého svazu kanoistiky

9.1.2014  19:00
Kajakář Vavřinec Hradilek se podruhé za sebou stal nejúspěšnějším sportovcem Českého svazu kanoistů (ČSK) ve společné anketě rychlostních kanoistů a vodních slalomářů. Ocenění převzal mistr...  celý článek